English | עברית
אכילה נכונה ובריאות הגוף
Created by Nir Ramati in 27/11/2011 12:32:13

ככל שתחלואיה של החברה המערבית מסבים נזק רב יותר לגוף האדם, כך גוברת המודעות לחשיבותם של בריאות הגוף והנפש. הייצור התעשייתי, הבנייה הבלתי פוסקת, הרגלי האכילה הלקויים, המזון המעובד והמשומר, העבודה סביב השעון ותחושות הלחץ והמתח הנפשיים


ככל שתחלואיה של החברה המערבית מסבים נזק רב יותר לגוף האדם, כך גוברת המודעות לחשיבותם של בריאות הגוף והנפש. הייצור התעשייתי, הבנייה הבלתי פוסקת, הרגלי האכילה הלקויים, המזון המעובד והמשומר, העבודה סביב השעון ותחושות הלחץ והמתח הנפשיים שהן תוצר של שיגרת עבודה זו הם רק חלק קטן מ"הרעות החלות" המאפיינות את אורח החיים המערבי, ואשר יש בהן כדי לפגוע בבריאותינו.
אכילה בריאה ותזונה נכונה הן מהכלים היעילים ביותר לשמירה על בריאות הגוף לאור המציאות המתוארת שלעיל.

 

כיצד לשמור על בריאות גופינו? 4 טיפים לאכילה בריאה

 

  1. הימנעו ממזון מעובד ומשומר-  מזון מעובד ומשומר הוא מזון המיוצר בתהליך תעשייתי הפוגע בערכו התזונתי, והוא מכיל רמות גבוהות של שומנים וכימיקלים שכמוהם כ"רעל" לגוף. החליפו סוג זה של מזון במזון טרי ולא מעובד, נטול חומרים משמרים, צבעי מאכל ו/או כימיקלים הרסניים אחרים. 
  2. הרבו באכילת ירקות, פירות, דגנים מלאים וקטניות-  למרכיבי מזון אלה השפעה חיובית ביותר על הגוף, מאחר והם עשירים בוויטמינים, בסיבים תזונתיים ובמינרלים. סיבים תזונתיים מסייעים לשמור על תקינותה של פעילות המעיים, ויש אף מחקרים המצביעים על כך שסיבים תזונתיים נמצאו יעילים כטיפול מונע נגד סרטן המעיים.
  3. הפחיתו בצריכת מזון העשיר בסוכרים- מזון מסוג זה מעלה את רמת החומציות, תהליך שעלולות להיות לו השלכות שליליות על הגוף (כמו למשל כאבי שרירים, עייפות ותשישות, יצירת סביבה "ידידותית" להתפתחותם של תאים סרטניים ועוד). בדרך כלל שמתחילים דיאטה, המאמן קובע תפריט שיתאים להרזיה.
  4. שתו מים!- נשמע כמו מנטרה מיושנת? מנטרה אולי כן, מיושנת- ממש לא. מים היו ונשארו אחד מהמרכיבים המרכזיים בגופינו (כ-70 אחוזים ממשקלו של גוף האדם), וככאלה, הרי שצריכתם באופן קבוע במהלך היום היא חיונית. כך למשל, המים מגנים על המערכות ועל האיברים שלנו מפני זעזועים, מנקים את הגוף, מגנים על העובר כל זמן שהוא ברחם אמו, מקררים את גופינו ומנקים את עינינו (באמצעות דמעות). הקפדה על שתייה של מים בכמות הנדרשת לכל יום היא דרך חשובה נוספת לשמור על בריאות הגוף.

 

בריאות הגוף כפונקציה לבריאות הנפש

כיום, קיים קונצנזוס סביב הסברה כי גוף ונפש קשורים זה בזה באופן בל-יינתק. המשמעות היא, שלגוף בריא יש השפעה חיובית גם על בריאות הנפש ולהיפך: אנשים בעלי מודעות עצמית, המרגישים שלמים יותר עם עצמם נוטים פחות לחלות והמערכת החיסונית שלהם עמידה יותר בפני פגעים חיצוניים. לאור האמור, הרי ש"טיפוח הנפש", עשוי להיות מפתח נוסף לחיים בריאים יותר. בנוסף לכל הנכתב במאמר זה, ישנו נושא של הרפואה סינית שמתפתח עם הזמן ויותר אנשים נחשפים אליו.
חזור »
מוצרים במבצע
Featured Products

סל פירות וירקות קטן

Product Image
מחיר ל סל: 95.00
לפרטים נוספים

פריכיות אורז - rice cakes

Product Image
מחיר ל אריזה: 5.99
לפרטים נוספים

אבוקדו אורגני - avocado

Product Image
מחיר ל קילו: 9.00
לפרטים נוספים

לחם שיפון מלא - rye bread

Product Image
מחיר ל כיכר: 12.99
לפרטים נוספים

סל פירות וירקות אורגניים גדול

Product Image
מחיר ל סל: 135.00
לפרטים נוספים

סל ירקות אורגניים גדול

Product Image
מחיר ל סל 13 מוצרים: 125.00
לפרטים נוספים

לחם דגנים קל - grain bread

Product Image
מחיר ל כיכר: 12.99
לפרטים נוספים

בננה - banana

Product Image
מחיר ל קילו: 10.40
לפרטים נוספים

חסה ערבית - arab lettuce

Product Image
מחיר ל יחידה: 5.90
לפרטים נוספים

פלפל אדום - red pepper

Product Image
מחיר ל קילו: 8.90
לפרטים נוספים

 

© אור-גני    מעוניינים להירשם? טלפון: 08-9791616 פקס: 08-9791818    דוא"ל: info@or-gani.org.il   כתובת למשלוח דואר: ת.ד 34488 ירושלים

   
הקמת אתר   |   פרסום בגוגל - מרקטיזם   |   עוצב ע"י

Your cart is currently empty.